Hüseyin Güngör Altaç

Adı SoyadıHüseyin Güngör Altaç
Çalışma BölgesiÜlkesel
Yabancı Dillerİngilizce
Uzmanlık AlanıDini Turizm (İslam,Hıristiyanlık,Musevilik),Arkeolojik,Kültür Turları,Mimari,Sanat,İç Turizm (Öğrenci Grupları),Treking,Gastronomi,VIP-Protokol
Telefon0532 665 70 55
Emailmelitene44huseyin@hotmail.com
İnternet Sitesi
Hakkında

Değerli Seyahat Acentaları Temsilcileri ve Gezginler;

Tur programlarınıza almış olduğunuz gerek Adana, Mersin ve Hatay illerini içine alan ANTİK KLİIKYA turlarınız ve gerekse de Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adıyaman, Hasankeyf, Midyat ve Mardin şehirlerini içine alan GAP Turlarınız, ayrıca da; “Ana Güneşin Ülkesi” anlamına gelen güzel Anadolu topraklarımızın diğer birçok değişik bölgelerine yapacağınız tur organizasyonları için ülkesel çapta Turist Rehberliği hizmeti vermekteyim.
Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı taşra teşkilatlarında 10 yıl Enformasyon (BİLGİ) Memuru,18 yıl da Turizm Danışma Müdürü olarak görev yaptıktan sonra, toplam 28 yıllık bir hizmet sonrasında kendi isteğimle 2008 yılında emekli oldum.
Memuriyetim esnasında; Kültür ve Turizm Bakanlığınca Ülkemize davet edilerek, ülkemizin turizm konusunda tanıtımını üstlenmiş yabancı uyruklu basın mensuplarına mihmandarlık hizmeti sunmak üzere değişik yıllarda Bakanlıkça defalarca görevlendirildim. Onlara, Anadolu’muzun paha biçilmez Kültür ve Turizm varlıklarını tanıtıp, yurtdışında tirajı yüksek olan basın yayınlarında ülkemizin olumlu bir şekilde tanıtılmasına ön ayak oldum.
İskenderun, Mustafa Kemal Üniversitesi, Turizm ve Otelcilik Yüksek okulu, Seyahat İşletmeciliği Bölümünde eğitim almakta olan öğrencilerin Profesyonel Turist Rehberliği Meslek Derslerine eğitmen olarak katılarak, yarının turizmcilerine turist rehberliği mesleğini öğrettim.
Profesyonel Turist Rehberliği Yönetmeliği gereğince; Konya Selçuk Üniversitesi, Turist Rehberliği bölümünü bitiren öğrenciler için yapılan uygulama gezilerinde, bu geziyi üstlenen Seyahat Acentası tarafından rehberlik hizmeti vermek üzere görev aldım. Böylece, “Yurdumuzu tanımak ve Tanıtmak milli bir görevdir” diyerekten yarının rehber adaylarına ülkemizin paha biçilmez birçok zengin kültür ve turizm değerlerini tanıttım.
Bu bağlamda; çok iyi bir turizm enformasyonu bilgisine sahip olduğumu burada dile getirirken, gerek Seyahat Acentalarımız tarafından düzenlenecek olan info turlarında ve gerekse de kişilerin kendileri için yapacağı özel gezilerde profesyonel Turist Rehberine talep olması halinde, bu hizmeti sunmaya talibim. Geçmiş uygarlıkları sergileyen doğal bir müze konumundaki Anadolu topraklarını benimle keşfetmeye ne dersiniz?

DÜNYANIN EN BÜYÜK AÇIK HAVA MÜZESİ,
TÜRKİYE,
SİZLERİ BEKLİYOR.